El dissabte 8 de setembre s'ha celebrat el Torneig Festa Major del Club amic Viladecans. El nostre club ha participat amb 4 jugadors: Conxita Canela, Josep Rodriguez, Manel Duran i Manel Aparici. Encara que és un torneig de Festa Majors poden veure amb el rànquing inicial que va ser força fort. Els 12 primers jugadors estan per sobre de 2000.
Conxita va començar en el lloc 24 i va acabar en el lloc 27. Va fer 3.5 punts dels 8 possibles. Va jugar amb 4 jugadors per sobre dels 2000. Manel Duran, l'incansable, va començar en el lloc 27 i va acabar en el 21. Va fer un bon paper amb 4 punts. Manel Aparici va començar en el lloc 14 i va acabar el 9. Va fer 5 punts. Deixo pel final al Senyor Josep Rodriguez que va fer un super mega paper amb 6 punts. Josep va començar en el lloc 23 i va acabar en el 5 empatat amb el tercer classificat. Josep va guanyar les 5 últimes partides. Felicitats crac.

 

 

Classificació final

Torneig d’Escacs de Festa Major Viladecans 2018
Etiquetat a:        

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *